چگونه بدون پول دقیقا مانند افراد ثروتمند زندگی کنیم.

دوروثی پارکر:((اگر می خواهید نظر خداوند را، راجب پول بدانید می توانید به افرادی که پولدار هستند نگاهی کنید))بهتر این است زمانی که افراد پولدار را می بینیم واقع بین باشیم،بیشتر اوقات با دیدن زندگی این افراد فقط حسرت می کشیم!

بدون پول هم می توان مانند ثروتمندان زندگی کرد!

گاهی حسرت داشتن کامیونی پرازپول می خورید؟ این یک موضوع کاملا طبیعی است که خیلی از افراد به آن فکر می کنند…

یک انسان با شرایط فکری وجسمی سالم، همیشه آرزوی بهترین ها را دارد و آن ها را می خواهد به همین دلیل است که افراد زیادی به خاطر وضعیت مالی نامناسب دچار افسردگی شده اند.

خیلی از کودکان هم حسرت اسباب بازی های دوستان پولدارتر از خودشان را می خورند، چون خانواده آن ها توانایی خرید چنین اسباب بازی هایی نداشتند تبدیل به عقده برای آنها شده …با وجودتمام این ها، پول همه چیز نیست وحرف اول و آخر رانمی زند.

شما با پول می توانید هرچیزی را که می خواهید بخرید. خیلی از چیزها مثل شادی درونی هم خریداری نیست. طبق گفته زیگ زیگلار((اگرشما انسان خوشحالی نیستید، با پول هم نمی توانید شاد و خوشحال باشید؛ اما بهتر است که همه خودشان در نهایت به این نتیجه برسند…))

شاید دوستانی داشته باشید که وضعیت مالی مناسبی نداشته باشند، اما زندگی خوب وآرامی را می گذرانند.

نحوه ی زندگی کردن، راضی بودنشان از زندگی، و داشتن اعتماد به نفس در کارها و رفتارشان موجب این زندگی آرام شده است. چیزهای زیادی وجود دارد که خریدنی نیستند، اما می توانند شما را خوشحال کنند به نظر ما این ها بهترین دارایی های زندگی هستند.

شادی

(( هرکسی به اندازه تمام چیزهایی که در زندگی دارد و با پول نمی توان آنها را خرید، ثروتمند است. ))

مثل داشتن یک خانواده خوب یا داشتن یک پدر و مادرخوب،دوستان مهربان و وفادار، اعتماد به نفس و آرامش خیال و…در این مقاله راه هایی را بررسی می کنیم که، بدون پول زندگی راحتی داشته باشیم.

در ادامه این مقاله می خوانیم که، به خیلی از چیزها در زندگی نمی توان با پول رسید؛ به مواردی در این راستا توجه کنید…یادتان باشد که پول را در اولویت های آخر قرار دهید! (از ثروتمندان در این باره بپرسید! )

یک.خودتان را بپذیرید

شاید نتوانید به راحتی بپذیرید که بالاترین اولویت زندگی پول نیست. شاید در یک روز پولدار شوید و روز بعد تمام این ثروت را از دست دهید پس اول خواسته هایتان را با چیزی که در حال حاضر دارید و می توانید با آن خوشحال باشید تطبیق دهید.

سعی کنید زندگی را کنترل کرده و رضایت درونی خود را فراهم آورید.

اگرفکرکردن به چیزهایی که می توانستید داشته باشید اما ندارید ناراحتتان می کند. روی کاغذی برای خود بنویسید که نداشتن این چیزها اشکالی ندارد اگر این کارا نکنید مدام در زندگی غمگین و ناراحت هستید.

حتی اگر به این چیزها در زندگی دست پیدا کنید، هر بار چیزهای دیگری جایگزین می شوند و ناراحتتان می کنند.

دو.خلاقانه بیندیشید

اگر خلاق باشید می توانید امور مالی را کنترل کنید و خوشحال باشید. حتی اگر ثروت و یاوضع مالی خوبی نداشته باشید.اگر پولدار باشید، می خرید.اگر هم پولدار نیستید،آن ها را خلق کنید. درست است…نداشتن ثروت زیاد باعث می شود که خلاقانه فکر کنید.

به قول انیشتین که یکی از فیزیک دانان بزرگ است که می گوید((نابغه بودنم را مدیون زمان فقرم در جوانی، هستم. ))

بیایید یاد بگیریم با مواردی کوچک و ناچیز در زندگی خوشحال باشیم، مثلا نقاشی بکشید یا عکاسی کنید، کارهایی بکنید که بتواند شما را خوشحال کند. خوشبختی واقعی درونی است.

اگر خوشبختی را در درون خودتان نیابید. هیچ جای دیگر از این دنیا آن را پیدا نخواهید کرد.

سه.اصالتتان را حفظ کنید

با خودتان رو راست باشید تا یک زندگی ثروتمند را تجربه کنید. بعد از این که به یک آرامش درونی رسیدید و کارهایی که دوست داشتید انجام دادید، می توانید خلاقییتان در دنیای بیرون را نشان دهید. بهترین ثروت می تواند همین باشد که بدانید برای چه زندگی می کنید.

بدون فکر کردن به این که پولدار هستید یا نه، به خودتان اعتماد داشته باشید تا با انگیزه،  در کنار داشتن چیزهای کوچک خوشحال باشید.

چهار.کاری را که دلتان می خواهد انجام بدهید

مردم به کسی که میلیون ها پول در بیاورد پولدار می گویند، اما اگر فردی در شغل مورد علاقه اش مشغول نباشد موجب می شود تا خودش را بی فایده ترین انسان روی زمین تصور کند. به عنوان مثال، اگر شرکت مایکروسافت وجود نداشت، بیل گیتس هم پولدار نمی شد. افرادی که به دنبال علاقه می روند موفق تر از افرادی هستند که به اجبار کاری را انجام می دهند. هر چقدربه کاری که انجام می دهید علاقه مند باشید، درآمد بیشتری هم خواهید داشت. حتی اگر این گونه نباشد، خوشحالی و رضایتمندی درونی را برای شما در پی خواهد داشت.

پنج.آرام و متین باشید

از نظر کنفوسیوس((نجابت جز بزرگترین فضیلت ها در زندگی محسوب می شود))اگرفروتن باشید، توانایی پیشرفت و توسعه در زندگی را حس خواهید کرد.

به عنوان مثال، به دید افرادی چون بودا و گاندی نگاه کنید. که چقدر نجیب بودند و قدر زندگی خود را می دانستند. بودا بااین که یک شاهزاده بود راه راهبی را پیش گرفت…

در مقابل گاندی هم که از خانواده ای فقیربود، اما یکی از پیشوایان بزرگترین انقلاب جهان شد، و همیشه نجابتش را حفظ کرد. تلاش کنید همیشه خوش اخلاق بوده و لبخند بزنید. اگر توانستید افراد دوروبرتان را خوشحال کنید، پس شما یک ثروتمند هستید.

شش.سخاوتمندی

بخشیدن پول تنها راهی نیست که مهربان باشید. درواقع نمی توان به این کار سخاوتمندی گفت.سخاوت از درون انسان پدید می آید. زمانی که چیزی به کسی می دهید و از اعماق درونتان خوشحال می شوید این همان حسی است که شما را ثروتمند می کند.

گاهی حس می کنید نیاز دارید چیزی را با دیگران به اشتراک بگذارید، بدون این که فکر کنید چه مقدار از آن را دارید، این حس یعنی سخاوتمندی چون هرچه را که دارید به دیگران بخشیده اید.

جی کی رولینگ شخصی است که زمانی ثروتی به اندازه ملکه انگلستان داشت، او بخش زیادی از ثروت و دارایی اش را به خیریه ای بخشید…او با این کار دیگر جز زنان ثروتمند محسوب نمی شد اما حسی ده ها برابر ثروتمندی را در وجودش داشت که به آن می بالید.

هفت.ساختن رابطه های خوب

این که بتوانید رابطه های خوبی بسازید بی شک، یک ثروت واقعی است که مردم نیازمندش هستند. تمامی مردم بیشتر از هر چیزی نیاز دارند که به را بطه هایشان ارزش گذاشته شود.

همه به دنبال ساختن یک رابطه خوب، با دوست، همسر، شریک، خانواده یا هرکسی که با او ملاقات دارند هستند.

وقتی کسی از شما سئوال می کند که (( حالتان خوب است؟ ))شما معمولا پاسخی مثل خوبم و عالی ام  را طبق حال عمومی تان می دهید. طبق گفته شری اریسون:((عواطف مهم ترین چیزها هستند. اما مسائل دیگری همچون پول و ثروت را کسی با خود به گور نبرده و نمی برد، یک روز ممکن است پولدار باشید، روز بعدی نه …))

  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و علاقه مند به حوزه استارت آپ ها و مدیریت پروژه . در حال حاضر با تیم قدرتمند نیوسئو (رنک اول سئو در ایران )همکاری دارم و در گذشته نیز با شرکتهای مختلفی کسب تجربه کردم و تصمیم گرفتم این وبسایت را برای علاقه مندان به این حوزه راه اندازی کنم . امیدوارم از مطالبی که در این وبسایت قرار میدهم استقبال کنید.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *