در این مقاله ی پژوهشی و معتبر میخواهیم به این بپردازیم چطورتمرینات کراس فیت در خانه را انجام دهیم .

ما برای اینکه بفهمیم تمرینات کراس فیت در خانه چگونه است منابع بسیاری مطالعه کردیم و بخوبی آن را متوجه شدیم و اینجا میخواهیم برای شما شرح دهیم ؛ شما با کمک این مقاله به راحتی میتوانید تمرینات کراس فیت در خانه را انجام دهید .

ورزش کراس فیت

اساسا ورزش کراس فیت را منعطف ترین ورزش قرن حال حاضر میخوانند ؛ زیرا این ورزش قابلیت این را دارد که در هر کجا تمرین شود و برایش فرقی نمیکند شما در خانه آن را انجام دهید یا باشگاه به هر صورت قابل اجرا و کاربرد است .

کراس فیت انقلابی در حیطه ی کاربرد ورزش در زندگی راه انداخت بطوری که اگر شما این ورزش را تمرین کنید : در رانندگی ؛ خانه داری ؛ محل کارتان ؛ استایل زیبایی اندامتان و آمادگی جسمانیتان دستخوش تغییر و بهبود قرار خواهید گرفت .

 ورزش کراس فیت ترکیب شده از حرکات قدرتی ؛ هوازی و ژیمناستیک است و به همین دلیل در تمام جوانب بدن شما را تقویت مینماید .

بعضی از افراد ورزش کراس فیت را آمادگی جسمانی پیشرفته اتلاق میکنند و عثیده دارند این ورزش چیزی بیشتر از یک آمادگی جسمانی ساده نیست .

ولی واقعیت با این جمله متفاوت است ؛ کراس فیت در جهات بسیاری با آمادگی جسمانی تفاوت دارد این ورزش بیشتر بر تناسب تاکیید دارد و قهرمان مسابقات آن را فیت ترین مرد سال مینامند در حالی که آمادگی جسمانی تمرکزی بر تناسب بین اعضای بدن ندارد .

تمرینات ورزش کراس فیت :

شاید شما قبلا سرچی در اینترنت کرده باشید تا بتوانید برنامه ی تمرینی ورزش کراس فیت را بدست آورید ولی موفق نشده اید آنطور که دلخواهتان است آن را کسب کنید .

علت آن اینست که به برنامه ی تمرینات کراس فیت wod میگویند ؛ wod ها در واقع زنجیره ای از تمرینات هستند که پشت سر هم اجرا میشوند و انواع مختلفی دارند .

wod های کراس فیت قلب تمرینات کراس فیت و برنامه ی تمرینات کراس فیت هستند .

اگر شما میخواهید تمرینات کراس فیت در خانه را انجام دهید در واقع بایستی wod ها را انجام دهید چون wod ها برنامه هایی هستند که طی آزون و خطا درستی آن ها تثبیت شده است .

حرکات ورزش کراس فیت :

قبل از این که به تمرینات کراس فیت در خانه بپردازیم لازم است شما دو چیز دیگر را بدانید اول حرکات ورزش کراس فیت؛ دوم لوازمی را که طی تمرینات کراس فیت در خانه نیاز دارید را .

r191.jpg

ورزش کراس فیت ۱۲ حرکت اصلی دارد به نام های :

 1. burpee
 2. snatch
 3. deadlift
 4. تراستر
 5. پرتاب توپ با مدیسن بال
 6. clean and jerk
 7. push-up
 8. pull-up
 9. بالا رفتن از طناب
 10. پرش از ارتفاع
 11. اسکات .

لطفا این حرکات را کامل یاد بگیرید و تصویر آن ها را بخاطر بسپارید .

لوازم کراس فیت :

در ابتدای تمرینات کراس فیت در خانه ی خود نیازی آنچنان به لوازم به خصوصی ندارید زیرا بیشتر تمرینات این ورزش را حتی میتوان بدون ابزار هم اجرا کرد و حتی نتیجه ی بسیار خوبی هم دریافت کرد .

r192.jpg

اگر خواستید به تمرینات خود غنا ببخشید و آن ها را سر شار تر کنید بهتر است توپ مدیسن بال ؛ هالتر و وزنه باکس برای پرش و بارفیکس داشته باشید .

هرچه از ابزار های کراس فیت بهتری برخوردار باشید کیفیت تمرینتان بیشتر خواهد بود .

و در سطح حرفه ای تر سازه کراس فیت برای خانه ی خود تهیه کنید از همان سازه هایی که با قیمت منسب عرضه میگردند و فضای اندکی میگیرند .

معمولا اینگونه سازه ها تمام آپشن برای تمرینات کراس فیت در خانه و حتی بیشتر یعنی در حد یک باشگاه را دارند .

تمرینات کراس فیت در خانه :

همانطور که قبلا اشاره کردیم تمرینات کراس فیت در غالب wod ها انجام میگیرند .

ما نمونه ای wod های کراس فیت را که قابلیت اجرا در خانه دارد را برای شما ذکر میکنیم تا از اجرای آن ها لذت ببرید و حتی با خلاقیت خود آن ها را پرورش دهید .

wod murph :

wod مرف یکی از معروف ترین واد های ورزش کراس فیت است و فقط به یک بارفیکس احتیاج دارد .

به تریتیب تمرینات زیر را انجام دهید :

 1. ۱۶۰۰ متر دویدن
 2. ۱۰۰ بار pull-ups
 3. ۲۰۰ بار push-up
 4. ۱۶۰۰ متر دویدن

بخاطر داشته باشید که مهم نیست چقدر بین اجرای حرکات استراحت کنید اگر آن را زیر ۵۸ دقیقه تمام کنید آمادگی قابل قبولی دارید .

wod cindy :

wod کیندی بر اساس amrap است .

amrap یعنی در مدت زمان تعیین شده هر چند بار که میتوانید ۳ مرحله یتمرینا زیر را تکرار کنید :

مدت زمان این amrap به مدت ۲۰ دقیقه است :

 1. ۵ تکرار pull-ups
 2. ۱۰ تکرار push-ups
 3. ۱۵ تکرار air squats

اگر بین ۱۳ تا ۱۷ بار آن را تکرار کنید آمادگی قابل قبولی دارید .

 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و علاقه مند به حوزه استارت آپ ها و مدیریت پروژه . در حال حاضر با تیم قدرتمند نیوسئو (رنک اول سئو در ایران )همکاری دارم و در گذشته نیز با شرکتهای مختلفی کسب تجربه کردم و تصمیم گرفتم این وبسایت را برای علاقه مندان به این حوزه راه اندازی کنم . امیدوارم از مطالبی که در این وبسایت قرار میدهم استقبال کنید.

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *