نوار یک سبک زندگی است،نه یک کتاب فروشی!

اپلیکیشن نواردر زمینه تولید و ارائه کتاب های صوتی در بازار کتاب داخل کشور فعال است.هدف این اپلیکیشن بهره وری هرچه بیشتر و بهتر از زمان است که مطابق با این هدف محصولات جدیدی را به بسته ی خدمات خود اضافه کند.

اپلیکشن نوار در سال ۹۷ ضمن تغییر الگوی خود، به سبکی جدید فعالیت خود را آغاز کرد، که با همکاری ناشران کتاب این کتاب های صوتی نشر خواهد یافت هدف این کار حمایت از ناشران می باشد.

کمبود وقت کافی برای مطالعه بهانه ای است که اغلب برای نخواندن کتاب آورده می شود. اپلیکیشن نوار این بهانه را ازبین برده است و باعث ایجاد علاقه مندی بین  دوستداران کتاب و کتاب خوانی شده و گامی بزرگ در زمینه ی گنجاندن مطالعه ی روزانه در سطح کشور برداشته است.

با وجود نوار لذت گوش دادن به آوای کتاب، برای مخاطبین ایجاد شده که در حین انجام کارهای منزل و یا حتی در اتومبیل می توان از صوت کتاب کمال لذت را برد و نیازی به درگیر شدن چشم ها نیست.

تاریخچه فعالیت نوار

فعالیت نوار از ۴ سال پیش با هدف تولید محتوای کتاب صوتی، آغاز شد و اولین فروشگاه قانونی کتاب صوتی ودر حال حاضر بزرگترین پلتفرم کتاب صوتی کشور می باشد.

این اپلیکیشن پس از ورود به سیستم شتاب دهنده آواتک موفق به جذب ۲ دوره سرمایه شد که دوره اول سرمایه گذار ملی و دوره دوم شرکتی سوئدی سرمایه گذاری را به عهده گرفت.

مدیریت این استارتاپ، جناب آقای حمیدرضا شربتیان در مورد فعالیت های نوار گفت: در ابتدای کار نظر به این بود که اپلیکشن نوار به شکل یک پلتفرم در فضای مجازی در دسترس قرار بگیرد اما با شروع فعالیت با توجه به پایین بودن تولید محتوای صوتی در کشور و همچنین کیفیت پایین محصولات دیگر، تصمیم بر این شد که کتاب صوتی در استدیوای منحصر به خود ما تولید شود که ضمن کیفیت بسیار بالا، دارای تیم حرفه ای کارگردانی و دوبلوری بود.

همین امر باعث شد این روش تولید به دیگرناشران دیکته شود که باعث پیشرفت چشمگیری در این زمینه شد.

تا به این لحظه ۲۰۰ عنوان کتاب توسط نوار ساخته شده است و این موضوع باعث ایجاد حس رقابت و در نتیجه اشاعه هرچه بیشتر فرهنگ کتاب خوانی در سطح کشور می باشد. با وجود چنین شرایطی، زمینه ی ساخت و پخش محصولاتی دیگر در کنار کتب صوتی فراهم شده که نخستین محصول، که کپسول نام دارد گزیده ای از بهترین  کتاب هایی است که توسط تیم نوار، و در مدت ۳۰ دقیقه، ترجمه شده است.

از دیگر محصولات در دست اقدام، سریال صوتی می باشد که در تابستان عرضه خواهد شد.

این اپلیکیشن دارای امتیازات بیشتری نسبت به سایر استارتاپ های دیگر است که می توان به ثبت عضویت به صورت رسمی در انجمن ناشرین، که کار اصلی آن تعیین استانداردها است، اشاره کرد.

شربتیان اذعان می دارد مزیت نوار، دیدگاه خاص و متفاوت به روش ارائه کتاب صوتی است و در ادامه گفت : نوار تنها یه اپلیکیشن نیست بلکه روشی نوین در زندگی است و این استارتاپ تنها در زمینه معرفی و پخش بهترین یا پرفروشترین عمل نمی کند بلکه هدفی والاتر دارد و برای بهبود سطح کیفی زندگی مردم و حل معضلات آن ها، کتاب های صوتی خاص را معرفی میکند. این اپلیکیشن به سبک خود زندگی روزمره مردم و جامعه را تحت تاثیر قرار داده است و نتایج مثبتی را در پی داشته.

کتاب های صوتی مختص نابینایان

نکته ی قابل توجه در مورد نوار، در نظر گرفتن نابینایان است که در همین مورد شربتان می گوید: حسینیه ارشاد برای نابینایان خدمات منحصر به فردی اختصاص داده است. نابینایانی که به عضو کتابخانه حسینیه ارشاد درآمده اند این امکان را دارند که محصولات ارائه شده توسط حسینیه ارشاد را  به روی اپلیکیشن نوار گوش دهند.

واضح است که نوار اشاعه دهنده ی فرهنگ کمرنگ شده ی کتابخوانی  می باشد و در همین راستا، گام های بلند و مثبتی برداشته است. با این روند پیشرفت به زودی اتفاقات مثبت دیگری توسط نوار را شاهد خواهیم بود.

  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و علاقه مند به حوزه استارت آپ ها و مدیریت پروژه . در حال حاضر با تیم قدرتمند نیوسئو (رنک اول سئو در ایران )همکاری دارم و در گذشته نیز با شرکتهای مختلفی کسب تجربه کردم و تصمیم گرفتم این وبسایت را برای علاقه مندان به این حوزه راه اندازی کنم . امیدوارم از مطالبی که در این وبسایت قرار میدهم استقبال کنید.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *